powrót do listy

Dominik Jasiński

Dominik Jasiński

Dominik Jasiński to jeden z czołowych i najbardziej utalentowanych artystów młodego pokolenia.  To autor ponad 40 wystaw w Polsce i za granicą. W ciągu ostatnich lat zachwycił środowisko artystyczne, autorytety, zdobył uznanie krytyków, a liczba wiernych fanów jego malarstwa stale się powiększa. Wśród nich są również osoby z pierwszych stron gazet.

Dominik Jasiński jest artystą, którego bogatej, wielopłaszczyznowej twórczości nie można zamknąć w ramy i opisać w kilku słowach. Poza malowaniem obrazów, artysta angażuje się w inicjatywy na rzecz promowania młodych polskich artystów i polskiej sztuki. Daje tym wyraz, jako kurator wystawy „Jasiński&friends”, która będzie mieć niebawem już swoją czwartą edycję. Jego obrazy wystawiane są na jednych z najbardziej liczących się aukcji charytatywnych, między innymi: aukcji magazynu „Forbes” i Fundacji Maestro. Artysta udziela się również na płaszczyźnie komercyjnej, współpracując i tworząc dla  firm modowych, ostatnio dla marki Reserved.

Dla samego Dominika najważniejsze jest malowanie obrazów, eksperymentowanie ze sposobem malowania, a przede wszystkim przełamywanie barier, podejmowanie ryzyka. W jego malarstwie widać odwagę, zaskakującą wyobraźnię i niepohamowane dążenie do ciągłego odkrywania. Dzięki temu jego twórczość jest tak intrygująca!

Na pytanie jak widzi siebie za 10 lat, odpowiada, że w przyszłości chciałby przede wszystkim promować polskich artystów w świecie. Pokazać innym, że mamy w naszym kraju prawdziwe talenty. Malowanie zaś pozostanie na zawsze jego pierwszą, niezastąpioną i niewyczerpaną pasją!

ANDRZEJ PĄGOWSKI o Dominiku Jasińskim:

„Ten 30-letni absolwent wydziału grafiki warszawskiej ASP poza wspaniałym warsztatem rysownika dysponuje wyjątkowym wyczuciem koloru. Bawi się nim w swoich obrazach używając do tworzenia bardzo osobistych portretów pełnych secesyjnego uroku i radości malowania. Jego wielkim atutem jest sprawność i ten malarski „słuch”. Łączy rysunek z plamami malarskich elementów odważnie kładąc kolor na płótnie. Równocześnie, mimo śmiałych pociągnięć pędzla, malarstwo podlega linearności rysunku. W niektórych pracach rysunek bierze nawet górę nad kolorem. Mnie obcowanie z obrazami Jasińskiego sprawia wiele przyjemności, czego i Państwu życzę.”