powrót do listy

Wernisaż malarstwa Dominika Jasińskiego „Feast”

Dominik Jasiński Malarstwo

Teatr i malarstwo to dziedziny sztuki, które przenikają się nader często, pozostając w subtelnych, fascynujących i bliskich relacjach. Najwybitniejszym tego efektem była z pewnością twórczość Tadeusza Kantora, choć przywołać można wiele innych postaci, którym obie sfery były bliskie, jak choćby Witkacego.

W związku z tym nie dziwi, że w przestrzeni Teatru Narodowego malarstwo także jest obecne – a to dzięki otwarciu nowej galerii, połączonej jednocześnie z kawiarnią, a nazwanej po prostu Galerią Przy Teatrze.

Mniej znaczy więcej: prostota i bezpretensjonalność wnętrza dawnej kawiarni w foyer Teatru Narodowego sprzyja prezentowaniu sztuki, która dopełniać będzie wnętrze najważniejszej polskiej sceny teatralnej. Ascetyczna aranżacja Galerii Przy Teatrze stanowi doskonałe tło dla obrazów Dominika Jasińskiego, dlatego też wernisażem otwierającym działalność Galerii Przy Teatrze będzie pokaz prac tego młodego i zdolnego malarza. Uważne ujęcie modela, a jednocześnie odważne, śmiałe operowanie kolorem stanowią cechy charakterystyczne twórczości tego artysty. Portrety, w tym także te prezentujące aktorów, ukazują dopracowany warsztat Dominika Jasińskiego, pozwalający mu uchwycić zewnętrzne i wewnętrzne piękno portretowanych postaci, ich niepowtarzalność.

 

Ze słów Andrzeja Pągowskiego:

Ten 30-letni absolwent wydziału grafiki warszawskiej ASP poza wspaniałym warsztatem rysownika dysponuje wyjątkowym wyczuciem koloru. Bawi się nim w swoich obrazach, używając do tworzenia bardzo osobistych portretów, pełnych secesyjnego uroku i radości malowania. Jego wielkim atutem jest sprawność i ten malarski „słuch”. Łączy rysunek z plamami malarskich elementów, odważnie kładąc kolor na płótnie. Równocześnie, mimo śmiałych pociągnięć pędzla, malarstwo podlega linearności rysunku. W niektórych pracach rysunek bierze nawet górę nad kolorem. Mnie obcowanie z obrazami Jasińskiego sprawia wiele przyjemności, czego i Państwu życzę.

Jesteś zainteresowany zakupem?

Napisz do nas, a my przedstawimy Ci ofertę zakupu obrazu

Obraz: